קטגוריות באתר

אוכל ובישול אומנות ובידור אינטרנט ביטוח בנייה, עיצוב הבית בנקאות ופיננסים בעלי חיים בעלי מקצוע חברה ומדינה חוק ומשפט הובלות טיפוח ויופי טכנולוגיה ומחשבים לימודים והשכלה מדעים אירועים רוחניות ומיסטיקה נדלן תוכנות יום הולדת ספורט כושר ותזונה תיירות רכב ותחבורה עזרה וייעוץ משפחה וקהילה צרכנות וקניות דרושים וכח אדם בריאות

סוגים שונים של אופציות (בינאריות)

אופציות הן כלי פיננסי אדיר המשמש משקיעים ובנקים מזה שנים רבות. בשנים האחרונות, עם התפתחות פלטפורמות המסחר האלקטרוניות כל אחד יכול להרוויח על ידי רכישת אופציות. כל מה שצריך כדי להרוויח עם אופציה היא לחזות נכון עלייה או ירידה בערך של נכס בסיס – חזית נכון? הרווחת, לא חזית נכון? הפסדת. מה כדאי לדעת על אופציות? אילו סוגי אופציות פופולאריות קיימות?

רגע לפני, מה כדאי לדעת על אופציות?

כשאומרים אופציות, מתכוונים לרוב לאופציות בינאריות או אופציות דיגיטאליות בשמן השני. אלו הן אופציות הנסחרות על ידי חברות מסחר אלקטרוני דרך האינטרנט. מסחר באופציות בינאריות לא כולל רכישה של נכס כלשהו, מניה וכדומה, מדובר על חיזוי בלבד. המשקיע פותח חשבון ו"מהמר" על עליה או ירידה של מדדים, מטבעות חוץ, מניות וכו'. הרווח הפוטנציאלי הוא בין 60% ל-80%, אפשר להשקיע סכומים קטנים מאוד, אפילו 100 ₪.

סוגי אופציות בינאריות לפי מהות החיזוי

אופציות CALL – אופציית CALL היא אופציה שהחיזוי שלה נקבע כעלייה בערך הנכס. למשל, אופציה על שער הדולר מסוג CALL חוזה שהוא יעלה.

אופציית PUT – אופציה שחוזה ירידה בערך הנכס, הפוכה לאופציית CALL.

אופציית נגיעה – שלא כמו אופציות רגילות שבהן המשקיע מתבקש להחליט האם ערכו של נכס הבסיס יעלה או ירד בשעת פקיעת האופציה, באופציה מסוג זה מספיק שערכו של הנכס יגיע פעם אחת לערך הנקוב באופציה כדי להרוויח. לדוגמא, אופציית נגיעה על ערכו של הזהב בין התאריכים 2.8-26.8. אם המשקיע נקב בערך של 80.56 דולר לאונקיה והערך הזה הופיע פעם אחת בטווח התאריכים הללו, המשקיע זכה במלוא שווי האופציה.

סוגי אופציות בינאריות לפי נכס הבסיס

אופציות מט"ח - רכישת אופציות מט"ח מאפשרות להרוויח על חיזוי נכון של עלייה או ירידה בערך של מטבע אחד מול השני, בדומה למסחר רגיל במטבע חוץ. אופציות בינאריות פופולאריות הן דולר אמריקאי-שקל, יורו-דולר, יורו-שקל, ין יפני-יורו, ין יפני-דולר, דולר אוסטרלי-דולר אמריקאי ועוד כמה נוספים.

אופציות מניות - אפשר למצוא אופציות על מניות ישראליות ומניות מרכזיות מכל העולם כמו למשל מניות חברת טבע הישראלית, מניית כיל, מניית מיקרוסופט, מניית אינטל, גוגל ועוד.

אופציות מדדים - אופציות המדדים מאפשרות להרוויח על ידי חיזוי של מדדים פיננסיים שונים כמו למשל , Dow Jones Future , ת”א 25, Bombay 30 , Vix , Nasdaq, Nasdaq 100 Future, S&P 500, KLSE Future, Dow Jones, CAC, DAX ועוד.

אופציות סחורות - אופציות אלו מאפשרות לחזות ערכים של סחורות פיסיות כמו ערכה של חבית נפט, ערכו של זהב, נחושת, כסף ועוד.

אופציות מעוף - אופציות מעוף הן אופציות מדד המתייחסות ספציפית למדד ת"א 25 המכונה גם מדד המעוף. מדד ת"א 25 מודד את ערכן של 25 החברות הגדולות ביותר המשק הישראלי.

כותב המאמר:

ירון רבינוביץ, מומחה במסחר באופציות, יועץ ומשקיע בשוק ההון מזה 10 שנים. אני מזמין אתכם ללמוד על עולם האופציות דרך האתר http://www.itrader.co.il ולהתחיל להרוויח כבר היום.

סרטון מעניין